Adolf Hitler Nerede Öldü? Ne Zaman Öldü? Nasıl Öldü?

Adolf Hitler in ölümü, Almanya tarihinin en karanlık dönemlerinden biri olan ancak bir hafta kadar yaratıcısından daha fazla öfkelendiren Üçüncü Reich’in ölümünün resmini dokunaklı bir şekilde boyayan bir olay. O zamanlar Avrupa’nın en güçlü adamlarından biri olmasa da, daha aşağılanmayı önlemek için kendi hayatını bir sığınakta zorla almaya çalıştı!

Adolf Hitler, 20 Nisan 1889’da Avusturyalı Branau kasabasında doğdu (evet, Alman diktatör aslında Avusturyalı idi). Okulda popüler ya da parlak olmayan Hitler, Viyana’daki bir sanat okuluna kabul edilmedi. Hitler’in siyasi görüşlerini ve antisemitizm duygularını geliştirdiği düşünülen Viyana’daki bu yoksulluk ve ret dönemleri sırasında.

İkinci Dünya Savaşı’ndaki erken askeri ve diplomatik başarıların ardından, Hitler’in liderliğindeki Nazi Almanyası, Rusya ve İsviçre, İspanya, Portekiz, İsveç ve Türkiye’nin nötr ülkeleri hariç, tüm Avrupa kıtası için fethedildi, kontrol edildi veya müttefik oldular. . Bununla birlikte, Hitler’in Rusya’yı istila etme kararı muhteşem bir şekilde geri döndü ve Doğu cephesinde sürekli bir kayıp ve geri çekilme modeline yol açtı. Sovyetler Birliği misilleme ve Hitler’in askeri taktiklere (Parkinson hastalığından kaynaklandığı iddialarına) ve Normandiya’daki Müttefiklerin istilasına giderek kararsız hale getirdiği iddiasıyla birleşince, fethedilen bölgelerinin çoğunu Nazi Almanyasından aldı.

Hitler nerede öldü ?

Yenilgi yaklaştıkça Hitler, 16 Ocak 1945’te Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan yeraltı sığınağına – Führerbunker’e sığınmıştı. Uzun zamandır eşi Eva Braun ve sadık sadık Propaganda Bakanı Joseph Goebbels eşlik ediyordu. diğer güvenlik personeli ve birkaç subay. Bunker, Berlin’deki Hitler Reich Şansölyesinin altında bulundu.
Hitler, 22 Nisan 1945’te komutanlıklarının Ordu Görevden Alma Takımı Steiner olarak bilinen bir askeri birime uymadığını ve ikinci komutanı Heinrich Himmler’in Führer’in olmadığı Müttefiklerle barış görüşmeleri başlattığını duyunca sinir krizi geçirdi. izni. Son haberler, üst düzey görevlilerine korkaklık, beceriksizlik ve ihanet suçlamasıyla sert bir tiraj başlatmasına neden oldu. Öfkesinde Hitler, ilk kez savaşın kaybolduğunu kabul etti bile.O sırada Rus ordusu Berlin’e girmişti.

Hitler ne zaman öldü ?

Hitler , 30 Nisan 1945’te intihar etti . 29 Nisan gecesi gece yarısı Hitler, Eva Braun’u en düşük törenle birlikte sığınağında evlendi. Bu arada, müttefik Benito Mussolini’nin kaderi Hitler’in kulaklarına ulaştı ve benzer bir durumdan kaçınmak için kendi hayatını kazanma kararlılığını güçlendirdi (Mussolini isyancılar tarafından idam edildi, cesedi bir benzin istasyonunda ters çevrildi ve yerel halkı kızdırıp bir oluk içine atılmadan önce). Daha sonra Hitler son niyetini imzaladı. Ayrıca, gecenin ilerleyen saatlerinde genel Helmuth Weidling’e atılma girişiminde bulunma iznini de verdi.

Hitler nasıl öldü ?

Öğle yemeğini aldıktan sonra, Hitler ve eşi, kişisel alış verişlerini diğer topluluk görevlilerine ve sığınmacının personeline söyledikten sonra, akşam saat 2.25 civarında kişisel araştırmalarına emekliye ayırdı. Şahitler, saat 13.30’da olay yerinde silah sesleri duyduklarını bildirdiler.

Hitler’in valisi Heinze Linge birkaç dakika sonra odaya girdiğinde, çiftin kanepede birbirinden uzağa eğildiğini fark etti. Hitler, tapınağında bir kurşun yarası geçirdi. Eva Braun’un herhangi bir fiziksel yarası yoktu. Haydar’ın çalışmasına girdikten sonra Linge’in sulu hidrojen siyanür biçimi olan prussik asit kokusu nedeniyle ortaya çıkan siyanür tüketiminden ötürü öldüğü açıkça görülüyordu. Daha sonraki raporlar, Hitler’in kendisinin de ateg edilmesinin yanı sıra siyanür tükettiğini doğruladı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir