Burun TipleriBilinmesi gerekir ki birden fazla burun şekli vardır. Burunlar yüzü güzel veya farklı gösterebilmektedir. Çoğunlukla aynadan baktığımız zaman hendi burnumuzu beğenmeyiz fakat burunların sadece görünüş özelliği yoktur. Burunlar şekillerine göre anlamlarda taşırlar. Bunlardan bir kaçı:

 

 Yunan Burnu

Yunan Burnu

İngilizce adından da anlaşılacağı gibi, Yunan burun veya Düz burun, mükemmel düz görünüme sahiptir. Bu burun şekline sahip kişilerin akıllı kişilikler olduğu söylenir ve çok yetenekli olduğu söylenir. Ayrıca çok işlevsel ve çok ilham verici bir kişiliğe sahiptir. Duygulardan çok mantığı ile hareket ederler. zor zamanlarınızda size yardımcı olabilecek yerdir.

 

Roma Burun

Roma Burun

 

Roma burnu bazen aşırı öngörülen burun olarak da bilinir. Roma burnu, eğri veya bükülmüş vurgulanmış bir köprü ile tarif edilir. Bu aşırı telaffuz edilen burun köprüsü, burun kanca görünümüne sahiptir. Roma burunlarına sahip olan kişilerin mükemmel liderlik becerilerine ve güçlü bir kişiliklerine sahip olduğu söylenir. Dürtüler üzerine işlerini yapmazlar aksine çizecekleri yolları düşünürler. insanlara karşı eşit derecede iyi davranırlar ve onları bir iyi şeyler yapmaya teşvik ederler. Bu burun tipine sahip insanlar iyi organizatördür ve az agresiftirler.

 Göksel Burun

Göksel Burun

 

Göksel burnu, özelliği çizilen yukarı doğru burun tipidir. Vurgulayıcı özelliği, köprünün ortasındaki çıkıntının çıkıntılı bir ucu olmasıdır. Bu içe çöküntü burun ucundan oluşur. Köprü üzerindeki bu depresyon çekici sayılırken, bükük çok derin olduğunda biraz itici olur. Göksel burun bulunan insanlara rakipsiz iyimser denir ve nazik tavır ve ses dolu bir kişiliğe sahiptirler. Arkadaş ve aile çevresinde sıcak ve sevgi doludurlar ve onların yanında olmak çok rahatlatır insanı.

 Nubian Burun

nubian burnu

 

Bu burun türü, geniş olan bir tabanı olan uzun burun şekli ile karakterize edilir. Bu tip burnu olanlar bir konudaki yaklaşımlarında yaratıcıdırlar ve aynı zamanda meraklı ve  açık fikirlidirler. Nubian burunları olan insanlar kendi karakterlerine insanları çeken bir kişiliğe sahiptirler. Duygusal açıdan çok etkileyicidirler

kanca burun

kanca burun

 

Kanca burunları burun ortasında küçük keskin kenarlar ile karakterizedir. Yukarıdaki resim, burun türünün bir şahin gagasının karakteristik görüntüsünü nasıl taşıdığını açıkça ortaya koymaktadır. Kanca şeklindeki burunları olan insanlar, tuhaf biri olarak göze çarpmaktadır. Başkalarından veya halktan kolaylıkla etkilenmezler. Hayatlarını veya işlerini başkalarından onay almaksızın yaparlar. kanca buruna sahip kişiler  kendi fikirleri ile hayat yaşamayı sever ve kendi hayatlarını ve hayallerini takip etmekten ve yaşamaktan mutluluk duyuyorlar. Gerçekten de (burun) adına uyan bir kişiliğe sahiptir.

Rumpole Burnu

Rumpole Burnu

Bu tip burun adını, yukarıda adı geçen karakteri canlandıran bir aktör Leo McKern’in adını almıştır. Burun bir gaga ile oldukça etli olan çıkıntılı bir uca sahip hacimli bir tiptir. Rumpole burnu olan insanlara materyalist oldukları ve aynı zamanda enerjik oldukları söyleniyor. Bu tip burun çok yaygın değildir ve istatistiklere göre iki yüz de bir  arasında birinde bulunan burun tipidir.Lenin Burnu

Lenin Burnu

 

Lenin burun tipi 25 kişiden  1’inde bulunur ve büyük burun delikleri olan geniş bir burun ile karakterizedir. Şekli ters üçgene benzemektedir. Lenin burnu tipine sahip olan insanlar bağımsız ve etkileyici olarak tanımlanır. Düşüncelerini geri almazlar ve ses vermeye hazırdırlar.

Redknapp Burun

redknapp burun

 

 Geniş ve büyük, burun deliklerine sahiptir. Bir yüze mükemmel görünüş verebilen burundur. Bu burun türü oldukça dayanıklıdır ve dikkalidir. 50 kişiden 1 kişinin bu burun şeklini taşıdığı düşünülmektedir. Yüz özelliklerine çarpıcı övgüler ekliyor. Bunlar çok materyalist ve aktif olarak adlandırılabilir.

 Nixon Burun

Nixon Burun

 

 100 kişiden 1’inde bulunan nadir bir türe sahip burun türüdür. Düz bir köprü ve sonuna doğru biraz geniş olan bir kenarı eğri olarak tarif edilebilen burun tipidir. Nixon burunları iş ve hırs açısından iyi bir karara sahip olarak tanımlanmıştır. Liderlik nitelikleriyle karakterizedirler , sevgili ve yakınlarına karşı iyi bir hava uyandıran kişiliğe sahiplerdir.

 Tara Burnu

Tara Burnu

 

Televizyon sunucusu Tara Palmer-Tomkinson’ın adını taşıyan bu tür burun, 1300’kişide yalnızca 1 kişide bulunan nadir burun türüdür. burun görüntüsü oldukça pürüzlüdür ve kenarları inişli çıkışlıdır. Tara burunları olan insanlar doğada eğlencelidirler ve çevrelerinde de eğlenceli olurlar.

 Etli Burun

Etli Burun

 

Etli burun tipi  en yaygın burun şekli türüdür ve daha çok etle karakterizedir. Yaklaşık % 25’inde bulunur. Etli burun şekillerine sahip insanlara nazik, cömert ve duygusal oldukları söylenir.

 Düşes Burun

Düşes Burun

 

Bu burun tipi, sanatçıların gözdesi olmuş ve genellikle sanat eserlerinde çizilmiştir. Bu tür burun şekilleri işitsel bir güzelliği ayrıntılı bir şekilde ortaya koyar ve çarpıcı bir özelliğe sahiptir. Kenarları oldukça düz ve güzel düşes Kate Middleton’un adını almıştır. Bu tip burun her iki cinste de iyi görünür. Uzmanlar bu türün ideal bir burun örneği olduğunu keşfettiler. sevdiklerine neşeli bir atmosfer yaratmaya çalıştıkları kabul edilen burun tipidir.

 Snub Burun

Snub Burun

 

Çok sevimli hafif genişlemeye sahip bu küçük ve düğme benzeri burun, burunların en çekici burun tipi olarak seçilen burundur. Snub burun şeklini taşıyanların  olgunlaşmamış olduğu düşünülüyor.

Daha saymadığımız bir çok burun türü bulunmaktadır. Bilinmesi gereken burnun yüzde nasıl göründüğü değil taşığı burnun özelliğidir. kendinizi bıçak altına yatırmaktan ziyade burnunuzun yüzünüzü ne şekil de süslediğine bakın ve sevin.

 Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir