Eşek Sütü Nedir? Faydaları Nelerdir ?Eşek Sütü Nedir?Faydaları Nelerdir

Birçok kişi tarafından kansere iyi geldiği söylenen eşek sütünün faydaları ve eşek sütü neye iyi gelir gibi merak ettiğiniz önemli konulara açıklık getireceğiz.

Eşek sütü çok az bulunan dolayısıyla çok az tüketilen sütlerden biridir. Hatta bazılarımız eşek sütünün varlığını bile sorgular. “Eşek süt verir mi?” diye düşünür. Ancak eşek sütünün birçok vitamin bakımından zengin bir besin kaynağı olduğunu da söyleyelim. Eşek sütünde bol oranda B, B12 ve C vitaminleri bulunmaktadır. İçeriğindeki vitaminler sayesinde birçok hastalığa iyi gelen eşek sütünün faydalarına isterseniz değinelim.

Eşek Sütü Neye İyi Gelir?

Bazı insanlarda inek sütü alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. İnek sütünün yol açtığı alerjik durumu eşek sütü ile ortadan kaldırmanız mümkündür.

Yeni doğmuş çocuklarda görülen astım rahatsızlığına eşek sütünün iyi geldiği söylenmektedir.
Kalsiyum bakımından inek sütünden daha zengindir. Bu da kemik gelişimine daha büyük bir katkıda bulunacaktır.
Çocuklarda ve bebeklerde görülen cilt problemlerine karşı eşek sütü tam bir devadır. Ayrıca çocuklarımız için çok değerli bir besindir. İyi bir kalsiyum kaynağı olan eşek sütünü çocuklarımızın gelişim dönemlerinde çocuklarımıza sürekli içerebiliriz. Kemikleri güçlendiren, kemiklerin gelişimini destekleyen bu besin çocuklarımızın büyüme çağlarında onlara yardımcı olacaktır.  • Eşek sütü cilde parlaklık ve canlılık verir. Eşek sütüyle cildinize masaj yaparak cildinizin parladığını göreceksiniz.
  • Eşek sütünün kalp sağlığına da iyi geldiği birçok uzman tarafından dile getirilmektedir.
  • Astım ve bronşite iyi gelir. Eşek sütünün çok iyi bir balgam sökücü olduğunu eminim ki bilmiyordunuz. Bronşlardaki
  • iltihaplanmalara çok iyi gelen eşek sütünü balgam söktürücü olarak kullanabilirsiniz.
  • Eşek sütü metabolizmayı harekete geçirir. Hızlanan metabolizmanız sayesinde daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.
  • Eşek sütünün kansere iyi geldiği de söylenmektedir. Ama kanserin çaresi henüz bulunamadığından bu tür haberlere inanmamanızı tavsiye ediyoruz.
  • Bazı uzmanlar ise eşek sütünün siroza iyi geldiğini söylemektedir. Bu biraz abartılı gibi geldi. Çünkü eşek sütünün siroza iyi geldiğini kanıtlayan hiçbir kaynak yoktur.

Bilindiği gibi araştırma üzeri yazılmıştır bu yazı amaç bilgilenmek bilgilendirmektir.

Herkese sağlıklı yaşamlar dileriz.Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir