Evde İşinize Yarayacak Pratik Çözümler !!!Evde İşinize Yarayacak Pratik Çözümler !!!

 

Evimizde olabilecek sorunlardan dolayı canınızı sıkabilecek durumlar olabilir. Bu yazımızda evimizde işimizi kolaylaştıracak önerilerimi sizinle paylaşacağız.

1-) Eğer evinizde kullandığınız makas köreldi ise, tekrar keskinleştirmek için makasla  zımpara kâğıdı kesin veya zımparaya sürtün.

 

2-) Halınızda eğer sigara yanığı varsa bundan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Sigara yanığının olduğu bölgeye zımpara kâğıdı ile dairesel hareketler yaparak yanık olan bölgeyi temizleyebilirsiniz.

 

3-) Halının üzerindeki mobilyaların iz yapması hepimizi rahatsız eder. Ama üzülmeyin. Bu izlerden kurtulmak da oldukça basittir. Mobilya  izi olan  yerlere birer parça buz bırakın. Daha sonra erimesini bekleyin. buz o izler üzerinde sıvı hale gelene kadar bekleyin sonra elektrikli süpürge ile buz koyduğunuz yerleri temizleyin sorun ortadan kalkmış olacak.

 

4-) Fermuarlı kıyafetlerinizi çamaşır makinesine atmadan önce fermuarlarını kapatın. Aksi takdirde bu kıyafetlerinizin fermuarları bozulabilir.

 

5-) Aldığınız ayakkabılar eğer ayağınızı rahatsız ediyor, sıkıyorsa ayakkabılarınızı birkaç dakika boyunca buhara tutmanız faydalı olacaktır.

 6-) Ütü yaparken ütünün ısısının kaybolmaması için ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo koyabilirsiniz. Bu şekilde hem ütünün ısısı kaybolmayacak hem de daha çabuk ütü yapabileceksiniz.

 

7-) Gözlüklerinizin vidası sürekli çıkıp sizi rahatsız ediyorsa, gözlük vidasının girdiği deliğe renksiz oje damlatabilir ve daha sonra vidayı takabilirsiniz. Bu vidayı tutmaktadır.

 

8-)Yeni aldığınız cam ve plastik eşyaların üzerindeki etiketlerden kurtulmak da çok basit. Etiketin üzerine margarin sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Daha sonra bez yardımıyla ovalayın. Yeni aldığınız eşyayı çizmeden kolaylıkla etiketten kurtulacaksınız.

 

9-) Bez ayakkabılarınızın temizlenmesi çok mu zor geliyor? Hayır, hiç de öyle değil. Ayakkabılarınızı yastık kılıfının içine koyup, kılıfın ağzını iyice kapatın ve makineye atın. Bu şekilde ayakkabılarınız temizlenecektir.

 

10-) eğer ayaklarınız şişiyorsa üzülmeyin. Hemen ayaklarınızı suya koymayın. Bunun yerine ayaklarınıza kolonya sürüp bileklerinize kadar masaj yapabilirsiniz.

 

11-)Giysilerinizin rengini, çamaşır makinesinin içine bir tutam tuz atarak koruyabilirsiniz.

 

12-) Cevizlerin kabuklarının çabuk açılması, içinin dağılmaması için onları bir gece tuzlu suyun içinde bekletin. Sabah cevizleri kırdığınızda cevizlerin kolaylıkla açıldığını ve içinin dağılmadığını göreceksiniz.

 

13-) Pamuklu giysilerinizin makinede çekmemesi için giysilerinizi ilk yıkamadan önce 1 gece soğuk suyun içinde bekletin.

 

 Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir