Gmail İsim DeğiştirmeDaha önce kullanmam diye sahte isim ve soy isimle açmış olduğunuz gmail hesabınızı kendi gerçek ad ve soy adınızla gmail isim değiştirme konumuzla sırasıyla göstereceğiz. peki gmail hesabı niçin bu kadar önemlidir. Günümüz şartları artık hemen hemen her işimizi internet üzerinden görmekteyiz.  Bir kaç örnek vermek gerekirse çoğumuz bir şirkette çalışıyorsak burada gmail ileti gönderip almak ( döküman ) iş ile alakalı anlık ileti almak için çok önemlidir. Daha da önemlisi E Devletten indireceğiniz dosyalarınızı gmail hesabınıza atmanız gerekmektedir veya bir bankadan almış olduğunuz kredi kartı aylık ekstreniz bankada kayıtlı olan gmail hesabına gelmektedir.

Bir gmail hesabının iş ortamında önemi olduğu kadar sosyal medyada da çok önem taşımaktadır. Gerek Youtube de gezinmek gerekse google hesabınız da şifreleri veya kayıtlı olduğunuz web adresler de otomatik ad ve şifreleri saklamak için çok önem taşır.

Gmail İsim Değiştirme Adımları :

Öncelikle kayıtlı olduğunuz gmail hesabınızı Google tarayıcısından açın. Google’den açmanız gerekmektedir. Neden derseniz kullanıcı isimleri gmail hesabından değiştirilmez.

1-) Sağ üstte bulunan ayarlar sekmesini açınız oradan tüm ayarları göstere basın.

gmail isim değişme 

2-) Açılan pencereden çıkan hesaplar sekmesini ve içe aktarma işlemine giriş yapıyoruz.

gmail ad değiştirme 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-) Açılan ‘ Postaları şu adresten gönder’ bölümünde bilgileri düzenleye giriş yapınız.

 

 

 

 

 

4-) İleti gönderdiğinizde gösterilecek adı girdikten sonra altta ‘Değişikleri Kaydet’i tıkladıktan sonra işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu işlemler sonucu herhangi bir hatayla karşılaşmanız olasılığı yoktur. Gösterilen adımları harfiyen yerine getirdiğiniz taktirde artık sizde istediğiniz zaman bir e-posta gönderirken istediğiniz isimle ileti gönderip alabileceksiniz. Gmail isim değiştirme konulu yazıda eksik olabilecek konu atlanmamıştır. Aksine daha detaylı bir biçimde yazılmaya özen gösterilmiştir. Peki gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız ne yapılmalı. Bunun için kullanmak için açmış olduğunuz gmail adresini bir Hotmail aracılığıyla açtıysanız E-postaya şifre yenileye bilirsiniz yada şifre kurtarmak için vermiş olduğunuz telefon numarası aracılığı ile şifre alıp gmail hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Bilgi, eğitim ve eğlenceli yazı yazmaktan geri kalmayan ve sizlere daha iyi hizmetler sunabilmek için azimli şekilde çalışmaya özen gösteren bilgitanricasi.com adresini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizler de bilgitanricasi.com adresini Facebook, instagram, twitter ve diğer sosyal medya hesaplarından paylaşıp bizlere destek olabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorum bölümünde görmek bizleri mutlu edecektir.2 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir