Kendi Numaramı Öğrenme Kodu | TurkcellKendi Numaramı öğrenme Kodu Değerli okurlar bugün sizlerle kısa yol ile telefon numaramı nasıl öğrene bilirim , kendi numaramı  telefonumun ekranında kısa yol ile nasıl görüntüleye bilirim bu konu ile ilgili sizlere yardımcı olunacaktır. Kendi numaranızı ezberlemekte güçlük çekiyorsanız artık çok kolay aşağıda verilen kodu yazıp tuşlamanız yeterli .

Numara Kodu :

Herhangi bir  GSM kullanıcısı olabilirsiniz. Avea , Turkcell veya Vodafon Hat kullana bilirsiniz. Bu kod sadece Avea ya Turkcell’e veya Vodafona özgü bir kod değildir. Tüm GSM’de kullanıla bilecek bir koddur. Bu yüzden sıkıntısız bir hangi GSM kullanıcısı iseniz kodu yazıp tuşlamanız yeterli.

Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim Kod Nasıl Girilir:

Avea , Turkcell veya Vodafon GSM hangisi ise fark etmez telefonunuzdan arama kısmını açarak *101#  yazıyoruz daha sonra arama tuşunu tıklıyoruz ve saniyeler sonra kendi numaranız ekranınızda belirlenecektir. Ekranın sağında gösterildiği gibi numaraları girip ve arama tuşuna basıldığı taktirde ekranda kendi numaranızı göreceksiniz

Bireyin kendi numarasını öğrenmesi için başka çabalara baş vurmasına gerek yok. Başkasını çaldırıp kendi numarasını öğrenme veya yanındaki arkadaşına mesaj atarak kendi numarasını öğrenme gibi , numarasını ezberlemek zorunda kalma gereği duymadan kısaca altta verilecek kodu üstte anlatıldığı yolu takip ederek artık kolaylaştırabilirsiniz. Kendi numaramı öğrenme :

*101# yap Arama tuşuna basınız.Telefon kısa kodları :

Akıllı telefonlar veya tuşlu telefonlarda daha bir çok kısa kodlar mevcuttur. Mesela hemen hemen hepimizin bildiği *123# gibi daha bir çok kısa kodlar mevcuttur. Daha çok kolaylık olsun diye geliştirilmiş bu kodları çoğumuz bilmemekteyiz ve bir çoğumuzun da haberi dahi yok. Elimizde bulunan ve derlenip toparladığımız kodları sizlerle altta paylaşmış bulunduk. Verilen kodlar için öncelikle arama yapmak için kullanılan sayfaya gelmek gerekir. Daha sonra Altta verilen simge ve numaraları ekrana yazıp tuşlamak olacaktır.

 1. Alan kodu öğrenme : *3001#12345#* 
 2. Genel test : *#0*# 
 3. IMEI Gösterme Kodu: *#06# 
 4. Çağrı yönlendirme kodu: *#67# 
 5. Arama yönlendirme hakkında bilgi : *#61# 
 6. Kalan kontörü kontrol etmek : *646#
 7. Bill kontrolü : *225#
 8. Aranan kişiye gizlenme : # 31 # 
 9. Sms merkezi : *5005*7672# 
 10. Çağrıyı etkinleştirme kodu: *43#
 11. Hızlı test kodu (Samsung için geçerlidir): *#7353# 
 12. Ürün yazılım bilgileri kodu (Samsung Galaxy için geçerlidir): *#1234# 


10 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir