Muradi Güler Kimdir? Nerelidir?Yapılan araştırmalar sonucu kim olduğu bilinmeyen  Muradi Güler kimdir , Google aramalarında kim olduğu doğum yılı nereli olduğu ile alakalı bir bilgiye rastlanmamaktadır. Milyonlarca kişi tarafından tanınan ve hala merak edilen Muradi Güler kim olduğu hakkındaki kısa biyografisinden sizlerde birlikte tanıyalım.

Kurtlar vadisi dizisini bilmeyen yoktur . Dizinin en iyi oyuncularından olan Gürkan Uygur yani dizideki adı ile Memati’nin gerçek hayattaki makamı yerindedir. Birçok kişi tarafından ölü olarak bilinen bu kişi hakkında daha detaylı bilgi araştırıp sizlere oluşturduk.

Muradi Güler Kimdir 

 

20 kasım 1960 yılında Bayburt ili Rüştü Köyünde Doğmuştur. Genç yaşlarda memleketinden ayrılan Muradi Güler İstanbul’a geldi. İstanbul da Gül tepe de oturmaya başlayan Muradi Güler çevresinde çok sayılan ve değer verilen bir kişiliğe sahiptir.

Gençlikte yolu Alaaddin Çakıcı ile kesişen Muradi Güler bir dönem gündeme haber konusu olmuştu. Halk arasındaki konuşmalar Alaattin Çakıcının görünmeyen gücü olmuştur. Evli olduğu ve iki çocuğu biri erkek biri kız olduğu ve şimdiki yaşamını ticaret ile uğraşarak geçirdiğini bilgisine ulaştık. Hayatı bir zorluk içinde geçen muradi Güler bir çok sıkıntı çekip hayatın zorluklarına göğüs gerdi ve yolunu başka bir şekil çizmeye başlama kararı alarak tam bir dönüş yapıp ticaret hayatına atıldı ve geri kalan senelerini ailesi ile geçirmeye karar verdi.Son dönemlerde Alaattin Çakıcı ile çıkan olaylardan dolayı bağları koparmıştır. Muradi Güler ve Alaattin çakıcı arasında sürekli atışma ve küslük olmuştur  , sürekli küskünlük içinde olan bu iki isim barışmayı da uzatmayarak aralarını düzeltmişler. 

Muradi Güler  Kısaca 

Genç yaşlarda ülkücü harekatına katılan muradi güler , içinde bulunduğu ortamda saygı ve sevgiyi kazanarak insanların gözünde ayrı bir yere gelmeyi başarmıştır. O dönemler solcularla çatışmalar içinde yer alındığı söylenmektedir. Genç yaşta sağmacılar ceza evinden firar ederek sinemayı anımsatan olay haline gelmiştir. Sağmacılar Ceza evinden 13 arkadaşı ile kaçmıştır. 

Büyük bir diğer olayda Alattin Çakıcı ile Avrupa da kırmızı bültenle aranırken 17 Ağustos 1998 Fransa’nın Nice kentinde gelen ihbar üzerine yakalanmışlardı. Fransa da görülen mahkemece tutuklanan Alattin Çakıcı ve Muradi Güler 1,5 yıl burada yattıktan sonra Türkiye’ye iadeleri olmuştur. Güler Türkiye’de görülen davadan sonra uzun süre ceza evi yatmadan çıkmıştır.1 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir