Allık , Bronzlaştırıcı Nedir? Nasıl Yapılır?Allık  Bronzlaştırıcı

Makyaj bir kadının en iyi arkadaşı ve şanslı cazibesidir. Bir randevuda çıktığı zaman ya da dışarıya bakarken istediği tek şey makyaj ve istediği şeyi alır. Bir allık veya bronzlaştırıcı uygulamak arasında seçim yapmak daima kadınlar için kafa karıştırıcı olur. Bu sorunu sezin için çözeceğiz.

Allık ve bronzlaştırıcı, ikame maddeleri ve ücretsiz ürünler olarak kullanılabilir. Bir allık genellikle yanağa pembe rengi vermek veya yanak kemiklerinizi vurgulamak için kullanılırız. Güneş ışıltılısı bir görünüm vermek için bir bronzlaştırıcı kullanılır.

Ne Zaman Allık Kullanılır?

Esas olarak yanaklarınızı konturlamak için elmacık kemiklerinizi vurgulamak için bir allık kullanılır.

Ne Zaman Bronzlaştırıcı Kullanmalısınız?

Kendinize parlak bir görünüm vermek istediğinizde bronzlaştırıcı kullanmalısınız. Doğru makyaj ve kıyafetler eşliğinde parlıyor ve canlandırıcı görünür.

Allık ve Bronzlaştırıcı Arasında Allık 

veya bronzlaştırıcı seçerken dudak renginin gölgesine ve göz makyajına uyan gölge seçin. Bir allık ve bronzlaştırıcı ; hem cildinizin tonunu ve hem ten renginden bağımsız olarak yüzünüzü şekillendirir. Bir makyaj yeni başlayanlar iseniz, aşağıda listelenen temel şeyleri takip edin.

– Adil Cilt Tonu

 için Normal bir kullanım için çok cilt tonunuz varsa bronzlaşmayı önlemek en iyisidir. Bunun nedeni, bronzlaştırıcıların, porselen güzelliğin cilt tonu ile gerçekten karışmayan koyu ve güneşli bir görünüm vermek için kullanıldığı.

– Gölgeler: bir allık kullanarak elmacık kemiklerinizi vurgulamak için yumuşak bir şeftali, pembe veya hafif bir gölge düşümü seçebilirsiniz . Koyu tonlar gerçekten hoş görünmüyor. Gölge uygulanan allık doğal görünecek şekilde uygulanmalıdır.

– Zeytin / Deri Cilt

Bu cilt normal tenli cilt tonundan daha koyudur, bu nedenle allık veya bronzlaştırıcıyı eşit ikame olarak kullanabilirsiniz.

Gölgeler : Zeytin karmaşıklığına sahip kadınlar, daha koyu bir ton gül, pembe veya yumuşak şeftaliler kullanabilir; bu tonlar, cilt tonu ile kolayca karışır. Bronzlaştırıcı veya bir allık yüzünüzde parıltı verecektir.

– Koyu Renkli Cilt

Tonu olan koyu tenli kadınlar hem bronzlaştırıcıyı hem de kızıl yapıyı ikame olarak kullanabilir.

Gölgeler :Bir bronzlaştırıcı uygularken kendi cilt tonunuzdan daha koyu bir ton koyun. Deneyebileceğiniz tonlar bordo, erik ve derin pembe renklerdir.Allık veya Bronzlaştırıcı

Nasıl Uygulanır Bir allık ve bronzlaştırıcı uygulamanız gerekir? Bir allık kullanıyorsanız, yanak elmalarına (yanak kemiklerine) uygulanmalıdır. Bronzlaştırıcı kullanıyorsanız, çoğunlukla yanak kemiklerinden, çene çizgisinin altından ve alnından kullanın.

İpucu : Aynaya bakın ve basitçe yanağınızın elma üzerine bir allık veya bronzlaştırıcı uygulayın,

Onları Bir Araya Getirme

Bir allık ve bronzlaştırıcı uygulayabilirsiniz. Bu uygulama da yaygın olarak kullanılmaktadır. İki kontrast renk veya iki benzer renk kullanabilirsiniz ve bunlarla farklı çalışabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi vurgulamak için allık kullanın ve ardından diğer kısımları örtmek için bronzlaştırıcı kullanın. Vahşi-koyu bir görünüm giydiğinizde, koyu renklerin kontrast bileşimi kullanılabilir.

İlk Uygulanacak Nedir? 

Önce bir allık her zaman uygulanması tavsiye edilir. Bununla birlikte, krema biçiminde bir bronzlaştırıcı kullanıyorsanız, bu geçerli değildir. En iyi seçenek bir krem ​​rengi allık kullanmak ve sonra üzerine kuru bir bronzlaştırıcı uygulamaktır.

Allık ve Bronzlaştırıcı Formasyonlar

Allıklar ve bronzlaştırıcılar toz, krem, jel ve parıltı şeklinde bulunur. Onları ne zaman kullanabileceğini görelim.

– Toz Formu: Yağlı cildiniz varsa, kızarıklık veya bronzlaştırıcı toz şeklini kullanın. Toz formundaki allık veya bronzlaştırıcılar yağlı cildi ile mükemmel derecede harmanlar.

– Krem : Kuru ciltler için krem ​​formundaki bronklaştırıcılar ve bronzlaştırıcılar en uygundur.

– Jeller Jeller formundaki ciltler ve bronzlaştırıcılar hemen hemen tüm cilt tipleri tarafından uygulanabilir (onları aşırı derecede kuru ciltte kullanmaktan kaçının). Gerçekten hızlı kururlar, bu nedenle iki ila üç tonları birlikte harmanlamaya çalışıyorsanız gerçekten hızlı hareket etmelisiniz.

– Parlatıcılar: Şimşekler güzel. Seni melek gibi gösteriyorlar! Aşınmaları biraz zordur, çünkü cildinize uygulandıktan sonra kolayca çıkmaz. Akşamları ve akşamları parıldayan parlatıcıları kullanın ve efekt o zaman mükemmel görünecektir.

Kullanılacak Fırçalar

Seçtiğiniz çeşitli fırçalar vardır. Sıklıkla kullanılan birkaç basit fırçadan bahsediyorum.

– Toz Oluşumu (Allık / Bronzlaştırıcı) – Yumuşak Fırça –
Kremalı Formülasyonlar – Parmaklar, düz, parlatma fırçası ve sentetik fırça.

Göz makyajınız ve rujunuz bittikten sonra bir allık veya bronzlaştırıcı uygulayın. Hafif bir elle yapın çünkü gölgeyi koyulaştırırsınız ya da ikinci veya üçüncü kez kaplanan alanı arttırıyorsunuz, ancak sadece ilk defa çok fazla uygulamanız kolay bir iş değil.

Makyajı daima temizleyerek çıkarın. Mümkün olduğunca cildi nemlendirin ve makyajınızı ücretsiz kendiniz yapın.Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir