Kadın Vücut Tipleri Ve Özellikleri Nelerdir ?

Kadın vücut şekilleri ‘ İnsanlar, tüm nesnelerde simetri görmek için doğasında olan bir tavır sergiler. Kadın bedenini de yorumlamak için bu bakış açısını uygularlar. Kadın beden estetik zevk, cinsel cazibe, doğurganlık ve üreme anlamına gelir. Bundan dolayı, kadın beden, dünyanın neredeyse tüm kültür ve medeniyetlerinde ilgi çekti ve odaklandı. Her kültürün kendine özgü mükemmel bir bayan vücudu tanımlamasına rağmen.

Kadınlar için ideal vücut ölçüleri yerden yere farklılık göstermektedir. Güneydoğu Asya ülkelerinde hacimli ve eğri bir vücut güzel sayılır. Batı ülkelerinde iken, sıska ve kemikli bir figür mükemmellik belirtisi olarak kabul edilir. Hiçbir iki dişinin aynı vücut ölçümlerine sahip olamayacağını ve her bireyin belirli bir vücut yapısını güzel kabul ettiği gerçeğini inkar edemezsiniz. Bununla birlikte, kadınlar için mükemmel vücut ölçülerini tanımlamak için standart olarak kabul edilebilen bazı kadın vücut şekilleri ve vücut ölçümleri olmalıdır.
Mükemmel Kadın Vücut Ölçümleri 

Her kadın belirli bir vücut şekli, şekli ve dolayısıyla kendine özgü bir ölçü ile doğar. Bazıları küçük ve hacimli, yine de hoş görünüyorlar. Diğerleri yüksekliği ve minyatürü orta, ancak muhteşem görünüyorlar. Uzun boylu ve sıska olan, ancak pek çok kişi tarafından güzel algılananlar var. Bütün bu kadınların biri ya da birkaçı tarafından sevilir. Bu nedenle, ideal bir bayan vücudunun doğru ölçümlerini yapmak aslında zor. Birçok moda ve güzellik uzmanına ve çeşitli sağlık ve fitness web sitelerinde ve dergilerde bulunan vücut ölçüm grafiklerine göre 36 inç geniş göğüs, 24 inç geniş bel ve 36 inç genişlikte kalçalarla kadınlar neredeyse her kıyafette muhteşem görünüyorlar. Böylece, kadınlar için ideal vücut ölçüsü olarak 36 “-24” -36 “alabilirsin.

Farklı Kadın Vücut Tipleri

Dişi beden ağırlıklı olarak dört vücut şekli olarak sınıflandırılır. Bunlar muz, armut, elma ve kum saati şekilleridir. Her türün kısa bir açıklaması burada verilmiştir.

1)Muz Şekli

Bel genişliği göğüs ve kalçalardan daha azdır. Genellikle 9 inçten daha az. Böyle bir vücut şekli yağ ağırlıklı olarak karın, göğüs, kalça ve yüz dağılır. Böyle bir vücut şekline sahip dişiler, östrojenden daha yüksek androjen seviyesine sahiptir. Bu, iskeletin erkeksi bir şekilde büyümesine neden olur.

2)Armut Şekli

Kalçanın genişliği üstün genişliğinden fazladır. Yağ dağılımı kalça, uyluk ve kalçalarda  daha fazladır. Vücut yağ dağılımı arttıkça, karın da dahil olmak üzere vücudun üst bölümlerine çöker.

3)Elma şekli

Elma şeklinde vücutlu dişilerin göğüs ve omuz ölçümleri kalçaların ölçümünden daha büyüktür. Vücutlarının erkeksi bir şekilde gelişmesine olan diğer vücut şekline sahip dişilere kıyasla en yüksek androjen seviyelerine sahiptirler.

kadın vücut

4)Kum saati şekli

Kum saati gövdesi biçimindedir, göğüs genişliği neredeyse kalçalara  benziyor ve dar bir bele sahiptir. Bu en yüksek simetriye sahip şekildir. Çoğu kültürde kum saati vücut şekli mükemmel kadın beden şekli olarakta kabul edilir.

Gerçek şu ki, kadınların% 5’inde sözü edilen mükemmel vücut ölçümleri yok. Kadınların çoğu sadece vücut boyutlarında ve şekillerinde mükemmelliğe kavuşmak için tüm yaşam boyunca mücadele eder. Ancak kim 32 “34” ve 36 “vücut ölçümü olan bir kadını güzel görmüyorsa, aslında dünyanın en güzel ve en asil kadını olabilir. Güzellik, güzel hissetmek içindir. Vücudunuzun ölçüsü ne olursa olsun veya Kadınların ideal vücut ölçülerini belirleme yanlış değildir, ancak mükemmel bir kadın bedenine sahip yetenekli kadınlar arasında değilsiniz diye düşünerek hayatınızı boşa harcamayın, çok güzel olduğunuzu düşünün ve olun!

1 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir