Makyajla Burnu Küçük Göstermenin Yolları Nelerdir?Makyajla Burnu Küçük Göstermenin Yolları

Birçoğumuz burnumuzun şeklini, boyutunu beğenmiyoruz,bazen gözümüze çok itici görünür ya çok uzun, ya çok dar ,ya kısa veya çok büyük. Daha büyük boyda biraz daha belirgin bir burun ile kutsanmış iseniz, o zaman daha küçük görünmesini sağlamanın yollarını arıyor olmanız gerekir. Plastik cerrahi bir seçenek olabilir ama bununla birlikte hem pahalıdır hemde bir o kadar acı verici. Peki bedeninizi plastik cerrahiye başvurmadan büyüklüğünü daha küçük ve yüzünüzle orantılı olarak değiştirebileceğiniz başka yollar var mı? Evet, kesinlikle bir çıkış yolu var ve bu makyajın büyüsü. Doğru makyaj yaparak burnunuzu gerçekte olduğundan daha küçük gösterebilirsiniz. Özelliklerinizi geliştirmek ve yüz yapısındaki tüm kusurları en aza indirgemek için yüzünüzü şekillendirmek için kullanılan bu makyaj uygulaması şekillendirme olarak bilinir.düzeltici makyaj tekniği. Burada makyajla burnunuzu daha küçük göstereceğinizi öğreneceğiz.

burun makyajı

Burun Makyajı

Yaparak Daha Küçük Görünür Nasıl Yapılır İnce veya daha küçük görünmesi için burnunuzu şekillendirmek, doğru makyaj tekniğini kullanmakla ilgilidir. Burnunuzu daha küçük görünmesi için konturlamak için öncelikle doğru alete, yani doğru makyaja ihtiyacınız olacaktır.

 • Koyu temel, mat
 • Bronzlaştırıcı
 • Vurgulayıcı krem
 • Gevşek toz
 • Açılı allık fırçası
 • Makyaj süngeri

Makyajlı büyük bir burun görünümünü en aza indirgemek için izlemeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.
Önce, burun köprüsünden burun deliklerine kadar başlayarak burun kenarlarındaki koyu temeli uygulayın. Çalışmak kolaydır, çünkü bir krem ​​temel seçmek en iyisidir. Konturlama için seçtiğiniz temel rengin her zamanki vakfından en az iki ton daha koyu olduğundan emin olun. Daha açık temel bir tonunu kullanırsanız, kontür belirgin olmayacaktır ve eğer daha koyu giderseniz burnunuz doğal olmayan gibi görünecektir. • Daha koyu temeli burnunuzun kenarlarına uyguladıktan sonra, temelinizi yanaklara doğru makyaj süngeri ile harmanlayın. Makyajın kesintisiz görünmesi için burun deliklerinin yakınında temeli çok dikkatle karıştırdığınız dan emin olun. Temelin harmanlanması başarılı şekillendirmenin anahtarıdır.

 

 • Daha sonra, köşeli bir allık fırça yardımıyla ince bir çizgide burnunuzun ortasına bir vurgulama kremi uygulayın.

 

 • Sonra burun kenarlarında ve saç çizgisi boyunca mükemmel bir şekilde karıştığından emin olarak, yüzünüzün üzerine düzenli temeller uygulayın.

 

 • Elmacık kemiklerinize ve burnunuzun köprüsüne bronzlaştırıcı uygulayın. Bu makyajınızı doğal ve güneş öpücüklü bir görünüm kazandıracaktır.

 

 • Sonunda, temeli ayarlamak için makyajınızın üzerine gevşek tozlar tozu toplayın. Bu aynı zamanda makyajınızın bütün gün sürmesini sağlayacaktır.

 

 • Büyük Burunları En Aza İndirmek İçin Makyaj İpuçları Büyük bir burun daha küçük görünmesini sağlayabilmenin tek yolu Ana hat değildir. Yüzünüzün bir başka özelliğini vurgulayarak, dikkatini büyük bir burundan hafifletebilir ve hafifletebilirsiniz.

 

 • Dudaklarına dikkat çekmek için parıltılı bir dudak rengi ve parıltı ipucu kullanın. Yumuşak, pırıltılı bir dudak rengi de yüzünüzü aydınlatacaktır.

 

 • Yumuşak, şeftalili bir pembe rötuş uygulayarak elmacık kemiklerinizi vurgulayın. Ayrıca, elmacık kemiklerini şekillendirmek için bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz. Bu, burnunuzu dikkatinizi çekmede yardımcı olacaktır.

 

 • Doğru saç stilini seçmek aynı zamanda büyük bir burun daha küçük görünmesi için uzun bir yol kat ediyor. Saç stilleri veya poker düz saç stilleri geri kaymış kaçının. Bunun yerine, gevşek bir updo veya dışa doğru kıvrılma saç stilini tercih edin. Ayrıca, alında düz kesilmiş vuruşlardan kaçının. Bu alnınızın uzunluğunu en aza indirir ve burnunuza dikkat çeker.

 

 • Büyük burun varsa burun halkaları veya saplamalar giymekten kaçının. Burun halkaları giymek, burnunuzu dikkatin odağı haline getirir.

 

 • Yüzünüzün pek fazla görünmediğinden emin olmak için son makyajınızı daima doğal aydınlatma ile kontrol edin. Burnunuzu şekillendirirken, koyu renklerin vurguyu azaltmak ve bir alanı geri çekme eğiliminde iken hafif renklerin onu vurguladığını unutmamalısınız. Nihayetinde, burnunuzu daha küçük göstermek, doğru makyaj tekniğini kullanmaktır.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir