Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer ?Yüzdeki Çiller Nasıl GeçerYüzdeki Çiller: Birçok insan vücudundaki çillerden şikayet edip durur. Ancak çillerden tamamen kurtulmak mümkün değildir. Çillerden her ne kadar tamamen kurtulamazsanız da vücudunuzdaki çilleri azaltabilirsiniz.

Bu yazımızda vücudunuzdaki çilleri nasıl azalta bileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Vücudunuzdaki çil oluşumunu azaltmak için evinizde uygulayacağınız maskeler var. Bunun dışında lazerle de vücuttaki çilleri azaltabilirsiniz. Çil oluşumu engellemek için güneşle fazla muhatap olmamanız da gerekmektedir. Güneş , çillerin rengini koyulaştıran melanin maddesinin üretimini arttır. Bu sebepten dolayı güneşe fazla çıkmamalısınız.

Yüzdeki çiller Nasıl Geçer ?

Peeling: peeling yöntemi ile cildin üst bölümündeki ölü tabakalardan kurtulabilirsiniz. Günlük kullanım için kullanabileceğiniz uygun peeling kremleri cildin temizlenmesini sağlar.Çilleri azaltan bitkisel formüller:

  • – Maydanoz köklerini kaynatıp, limon suyu karıştırın. Hazırladığınız bu karışımla sabah akşam yüzünüzü silin.
  • – 2 yemek kaşığı kadar havuç suyuna 20 damla limon suyu ilave edin ve günde en az 2-3 kez yüzünüze sürün. Cildinizde bu karışım yarım saat kaldıktan sonra cildinizi yıkayın.
  • – 50 gram kadar maydanozu yarım litre votkanın içine yatırıp, 2 hafta karanlık yerde ağzı kapalı şekilde muhafaza edin. 2 hafta sonunda bu formülü cildinize uygulayın.
  • – Maydanoz suyunu süt ve yoğurtla karıştırın. Bu karışımı cildinize maske olarak uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın.
  • – Yarım bardak bademe kaynar su ilave edin. 5 dakika bekledikten sonra suyu süzüp bademleri robottan geçirin. Robottan geçirdiğiniz bademlerin içine de limon suyunu ve 1 yemek kaşığı kadar ılık suyu ilave edin. Karıştırın ve soğutun. Daha sonra bu maskeyi uygulayıp yarım saat cildinizde bekletin ve yıkayın. Haftada 2 kez bu karışımı uygulayın ve 4-5 ay bu karışımı uygulamaya devam edebilirsiniz.
  • – 100 gram kadar ince kıyılmış salatalık ve 100 ml votkayı 10 gün kadar karanlık bir ortamda dinlendirin. Besleyici bir kreme bu karışımı ekleyin.
  • – Soğan suyu ile ıslatılmış bir pamukla yüzünüzü günde 2 kez silebilirsiniz ve kısa sürede fayda verecektir.
  • – Ayvayı rendeleyip suyunu sıkın ve  Ayvanın suyunu pamuğa dökün. Bu pamukla da yüzünüzü silin faydasını göreceksiniz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir