Adet Düzensizliğine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? 

Adet düzensizliği ve adet sancıları kadınların en büyük sağlık sorunlarıdır. Genellikle 28-35 günde bir bayanlar adet olur. Ancak bazı kadınlar 1 buçuk ayda bir adet olurken bazı kadınlar da bazen 20 günde bir bazen de 35 günde bir adet olabilir. Bu duruma adet düzensizliği denmektedir.

Adet düzensizliği problemi yaşayan bayanlar bu durumdan oldukça şikayetçidir. Tam olarak ne zaman adet olacağını bilemeyen bayanlar bu döneme hazırlıksız yakalanarak huzursuz anlar yaşamaktadır.

Adet Düzensizliği İçin Ne Yenmeli?

Bu yazımızda sizlerle adet düzensizliği için bitkilerin neler olduğunu paylaşmak istiyoruz. İşte adet düzensizliğine iyi gelen bitkiler:

Ada çayı: ada çayı adet düzensizliğine iyi gelir ve adet dönemindeki ağrılarınızı azaltmaya yarar.Ahududu: bu bitki ise kadınlardan gelen beyaz renkli akıntıyı önler ve fazla gelen kanamayı azaltır.

Ekşi yonca: ekşi yonca da adet düzenleyen bir bitkidir.

Havuç: regl dönemindeki kanamaları arttırır.

Mine çiçeği suyu: adet düzenleyen bir karışımdır.

Kuşkonmaz: adet dönemlerinde kadınlarda oluşan fazla suyun yani ödemin dışarı atılmasına yardımcı olan bir bitkidir. İçeriğindeki maddeler sayesinde vücutta fazla suyun atılmasını sağlar.

Regl dönemlerinizde yukarıda saydığımız bitkilerden tüketerek bu dönemi biraz daha rahat atlatabilirsiniz.

Kalça Zayıflatma Diyeti için öneriler2 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir