Bağırsak Kurtları Belirtileri ve Tedavisi ? 

bağırsak kurtları : Bu yazı da sizlere bağırsak kurtları hakkında kısaca bilgi. Bu yazıyı okuduktan sonra karnımda kurt mu var, karındaki kurt nasıl anlaşılır ve bağırsak ten yaları nedir? Sorularının cevaplarını bulabileceksiniz.

Bağırsak kurtları Özellikle çocuklarda

-görülen bağırsak ten yaları, gözle görebileceğimiz en önemli parazitlerden biridir. Hastaların çoğu doktora, dışkılarında tenya gördükleri için başvurmaktadır. Bazı hastalar ise, karında bir kitle oluştuğunu ya da bağırsaklarında bir tıkanma sorunu olduğunu belirterek doktora başvurmaktadır. Bu yönüyle tenya, halk arasında bilinen adıyla bağırsak kurdu diğer parazitlerden ayrılır.Bazı bağırsak kurtları, bağırsak içerisinde çok uzun boyutlarda da görülmektedir. Hatta uzmanlar bazı tenyaların bağırsak içinde metrelerce olduğunu da söylemektedir. Dışkılama sırasında bu tenyalar, bağırsaktan parça parça koparak dışkılama yoluyla dökülmektedir. Dışkılama sırasında bu parazitler, beyaz renkli, şeritli, şeritleri parça parça ve boyutları yarım santimetre ile iki santimetre arasında olarak görülür.

Sonuç olarak karında kurt olduğunu dışkımızdan, karnımızdaki şişlikten, bağırsaktaki tıkanmadan, uzun süren iştahsızlık, mide bulantısı, kilo alamama ve karın ağrısı gibi belirtileri gözlemleyerek anlayabiliriz.Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir