Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? İyi Gelen Bitkiler 

Havaların iyice soğuması gribal enfeksiyonların kapımızı daha sık çalmasına yol açıyor. Özellikle kışın burun tıkanıklığı birçok kişiye hayatı zindan ediyor. Biz de  bu yazımızda burun tıkanıklığına ne iyi gelir, burnum tıkalı ne yapmalıyım, burun tıkanıklığı nasıl geçer, burun tıkanıklığına iyi gelen formüller nelerdir? Gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Hastalık şifasını kapanlar  çoğu zaman şifayı hastaneler de bulmaya çalışır , yalnız bir başka çözümde evde pratik tedavi yöntemidir. Burun tıkanıklığına ne iyi gelir bir kaç tarif önerecek olursa şöyle:

İşte burun tıkanıklığına iyi gelen formüller:

Tuzlu Su: bir bardak suyun içine 1 çay kaşığı tuz ilave edin ve iyice karıştırın. Tuz suyun içinde tam olarak çözüldükten sonra, burnunuza bu suyu çekin.Keskin kokulu ve baharatlı yiyecekler: keskin kokulu baharat derken aklınıza ilk nane gelsin. Ocağın üstünde kaynattığınız nanenin kokusunu da burnunuza çekmeye çalışabilirsiniz. Bunun dışında mentollü selpaklar da tıkanan burnun açılmasını sağlamaktadır.

Bol su içme: bildiğiniz gibi bol su içerek ciğerlerinizdeki balgamı en iyi şekilde söktürebilirsiniz. Sinüslerinizde ve ciğerlerinizdeki balgamların sökülmesiyle burnunuz da açılacaktır.

Buhar: kaynayan suyun içine mentol ya da okaliptüs bitkilerinden birini ekleyerek karışımın buharını içinize çekebilirsiniz.

Sıcak duş: sıcak duş alarak burnunuzu açabilirsiniz.

VapoRub: bu bir merhem ismidir. Bu merhem buharlaşan bol mentollü burun tıkanıklığına iyi gelen bir merhemdir bu merhemi bir mendile sürerek çekebildiğiniz kadar burnunuzdan içeri çekin.Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir