Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? 

Gerek bayanlarda gerek erkeklerde saç dökülmesi sıkça görülen bir problemdir. Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Stres, vitamin eksikliği, genetik faktör ve benzeri nedenler saç dökülmesine yol açar. Bu yazıda saçın neden döküldüğüne değil, saç dökülmesini nasıl durdurursunuz? Bu konuya değinilecek.Saç dökülmesine iyi gelen bitkisel formüller:

Lavanta suyu ile saç yıkama:

1 tatlı kaşığı kadar lavantayı 2 bardak suda 7-8 dakika boyunca kaynatın. Banyodan saçınızı doğal bir sabunla yıkadıktan sonra saçınızı nemli bırakacak şekilde kurulayınız. Nemli olan saçınızı lavanta suyu ile iyice ıslatın. Bir saat kadar bekleyin. Lavanta suyu saçınızda en az 1 saat durmalıdır. 1 saat geçtikten sonra saçınızı durulaya bilirsiniz.

Lavanta suyu kürü saçınızın dökülmesini durdurduğu gibi saçınıza parlaklık da kazandıran bitkisel bir formüldür. Banyoya ne zaman girerseniz o zaman lavanta kürünü uygulamanız gerekmektedir. Saç dökülmesine iyi gelen lavanta suyu kürü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ na ait bir bitkisel formüldür.Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir