Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?Kim bembeyaz ve parlak dişlere sahip olmak istemez ki?  Herkes bembeyaz inci gibi dişlere sahip olmak ister. Beyaz parlak dişler hem gülüşünüzü güzelleştirir hem de sizin daha çekici biri olmanıza katkıda bulunur. Ancak yediğiniz besinler, içtiğiniz sigara, kullandığınız bazı ilaçlar dişlerinizin sararmasına yol açar.

Biz de bu yazıda evde diş beyazlatmanın yollarını siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Birazdan sizinle paylaşacağımız doğal diş beyazlatıcı formüller, sağlık açısından herhangi bir olumsuz duruma yol açmayacak, dişlerinizin bembeyaz olmasına katkıda bulunacak önerilerdir.

 

Evde Dişlerimi Nasıl Beyazlatırım?

  • Karbonat, Ada çayı, Tarçın Karışımı

Karbonatın dişleri beyazlattığını bilmeyen çok az kişi vardır. 1 çay kaşığı kadar ada çayı, 1 çay kaşığı kadar tarçın ve 1 çay kaşığı kadar karbonatı iyice karıştıralım. Önceden ıslattığımız diş fırçasını bu karışıma iyice batıralım. Her gece uyumadan önce dişlerimizi bu karışımla fırçalayıp 1 hafta sonra dişlerinizdeki değişimi görebilirsiniz.

  • Çilek

Çilek dişlerde oluşan sarı renkli tar tar oluşumunu yumuşatmaktadır. Diş macunlarında beyazlatıcı olarak kullanılan malik asit çileğin yapısında bol miktarda bulunmaktadır. Bu yüzden çileği evde diş beyazlatmak için kullanabilirsiniz.Çileği macun kıvamına gelene kadar ezin. Çilek macununu hazırladıktan sonra fırçanıza sürüp dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Ancak, çilekle dişlerinizi çok sık fırçalamamalısınız. Çünkü çilek asidik yapıda olduğu için diş minesine zarar verebilir.

  • Tuz

Tuz bakterileri barındırmayan bir temizleyicidir. Diş macununuza tuz ekleyip bununla dişinizi fırçalayın. Tuzun da diş beyazlatmadaki etkisi, tuzun aşındırıcı özelliğinden kaynaklanmaktadır. Haftada birkaç kez bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

  • Portakal Kabuğu ve Defne Yaprağı

Defneyaprağını iyice ezin. Daha sonra portakal kabuğunu da rendeleyin. Bu iki maddeyi karıştırın. Daha sonra bu doğal macunu diş fırçanıza sürüp dişlerinizi 5-6 dakika boyunca fırçalayın. Evde uygulayabileceğiniz bu doğal diş beyazlatma yöntemini de çok sık uygulamayın. Dişlerinizin üst katmanına zarar verebilir.

  • Havuç

Havucun içeriğinde diş beyazlatıcı bir madde yoktur. Ancak havucun sert yapısı dişlerin beyazlamasına yardımcı olacaktır. Havuçla dişlerinizi her gün fırçalayabilirsiniz.

  • Karbonat

Karbonatı su ile macun kıvamına getirip dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Ancak karbonatla dişlerinizi sürekli fırçalamayın. Karbonatla dişlerinizi sürekli fırçalamanız diş minesine zarar verecektir. Bu yüzden karbonatı haftada 2 kez diş beyazlatıcı olarak kullanabilirsiniz.1 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir