Hotmail Kaydol, Hotmail Aç, E-posta kur !hotmail kaydol  hakkındaki makale ile sizleri    de en kolay  şekilde  bir e posta sahibi nasıl olunur onu kısaca yönlendirerek anlatacağız. Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca kullanısı olan eski adıyla (Windws Live Hotmail) Microsft’un sunduğu ücretsiz E-posta sağlayıcısıdır.

Hotmail Kaydol

Muhteşem bir arayüze sahip olan Hotmail , yeni sürümüyle Windows Live Hotmail olarak değiştirildi. 2013 yılında Microsoft Hotmail Outlook.com ile birleşti. Peki bir hotmail hesabınızın olması ne işinize yarar. Hotmail günümüz hayat şartlarının olmazsa  olması  haline  gelmiştir. Bir  E-posta adresiniz  varsa Facebook hesabı açabilirsiniz.  Bir İnstagram hesabına kolayca sahip olabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde kolayca gezinmek istiyorssanız muhakkak bir Hotmail hesabınız olaması gerekir. Bunların yanı sıra Mobil telefonlarda Google Play Store’den film , kitap ve oyun indiremezsiniz. Mobil ve tabletlere yüklenen çoğu oyunlar da kayıt için bir hotmail adresi isteyebilir.Halk arasında bir çok ismi olan hotmail’in diğer adları Microsft ve Outlook‘tur. Şimdi altta resimli bir şekilde sizlere bir hotmail kaydol, Hotmail hesabı nasıl açılır onu göstereceğiz.


Hotmail Kaydol, Hotmail Aç,

  • Üstte resimde görüldüğü gibi öncelikle isim ve soy isim yazılmaktadır.
  • Girilen isimden sonra ikincisi olan bir altında şifre ister ve şifreyi güçlü seçmenizi ve en az 8 karakter girilmesini ister. Güçlü bir hotmail şifresi için büyük, küçük harfler ve sayı içerilmesi gerekir. Örnek: ( Asmalı78) gibi , doldurduktan sonra ileri deyip bir sonraki işleme geçiyoruz.


Hotmail Kaydol, Hotmail Aç

  • Ülke bölümü otomatik şekilde Türkiye diye seçilmiş olduğunu göreceksiniz bu yüzden hemen ikinci kısım olan doğum tarihi bölümüne geçip gün ay yıl olarak doğum tarihini doldurup tekrar ileri kutucuğa basıp geçiyoruz. Not: Doğum tarihi 18 yaş üstü olması gerekir.

Hotmail Kaydol, Hotmail Aç

  • Bu işlemler sırası ile yapıldığında son olarak doğrula kodu ile karşılaşacaksınız. Bu doğrulama işlemini de yaptıktan sonra mevcut olarak siz de bir Hotmail sahibi olacaksınız.
  • Bilindiği üzere hotmail sizlerin güvenliği için bazen de telefon numarası ister veya eski bir hotmail adres hesabı ister lütfen bunları dikkate alarak uygulayınız. Şifrenizi unutabilir veya hesabınız çalınabilir, sizde telefon numarası ile doğrulama yaparak hotmailinizi ve kendinizi güvende tutabilirsiniz.
  • Son olarak ileri kutucuğunu tuşlayarak hotmail hesabınıza erişebilirsiniz.

Hotmail Gelen Kutusu Açma

Yeni açılan bir hotmail hesabında hotmail gelen kutusu bulunmamaktadır. Daha önce bir e-posta adresine sahip olmadıysanız bu karşılaştığınız durum gayet normal hal alıyor. Hotmail gelen kutusuna  erişmek  için  BURAYA.  Detaylı Bilgiye erişmek içinde BURADAN ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.4 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir